EP | BLaCK DesigN Studio | İş Akışı
Erman Pehlivan, uzun yıllardır web tasarımı ve grafik tasarım konusunda müşterilerine hizmet vermektedir. 2000 li yılların başlarında, görsel tasarım sanatlarının başında gelen photoshop'un gelişmesi ile, Türkiye 'de yeni yeni yaygınlaşan dijital tasarım anlayışına yeni bir boyut kazandırmıştır.
Erman Pehlivan, ermanpehlivan.com.tr, blackdesign, blackdesignstyle, blackdesignstudio, black, design, web tasarım, online alışveriş sistemleri
15350
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15350,qode-quick-links-1.0,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

İş Akışı

PROJELENDİRME

İş akışı

Varlığının her alanında, müşterilerine hizmet vermek, marka oluşturmak ve işletmeleri büyütmek için var olduğuna inanan bir tasarımcı ruhu ile projelendirme, işletmelerin veya müşterilerimin isteklerinin yanı sıra, nihai ürünün tasarımı ve güzelliği önce tasarımcısını anlatır fikri ile yapılıyor.. Dolayısı ile tasarım, projelendirme aşamasında müşteri istekleri ile birlikte yavaş yavaş şekillenmiş olur.

ZAMANLAMA

Deadline

Projelendirme sonraki ihtiyaçlara yönelik çözümler ve iş akışı başlamış olur. İhtiyaçlar dahilinde belirlenen timeline, müşteri ile paylaşılır. Firma logosu var ise, var olan logo ve firma renkleri ile çalışmaya başlanır ve belirlenen ihtiyaçlara göre web sitesi hazırlanır. Logo yok ise, firmanın karakteristik yapısı, iş gücü ve sahası incelenir, renkler ve logo tasarımı çalışılır. Logo onayından sonra süreç web tasarımı ile devam eder.

Logo Tasarımı

Amblem & Logotype

Logo, en sade haliyle bir firmayı, diğer firmalardan ayıran markayı bazen harf, simge (görsel veya çizim) veya her ikisinin birden bir arada kullanımının adlandırılmasıdır. Logo, firmayı somut yada soyut olarak temsil etmelidir. Genel olarak soyut bir temsil tercih edilse de, genellikle logoların bir hikayesi, bir çıkış noktası olmalıdır. Logolarımı tasarlarken, kesinlikle ayırt edici ve özgün olmasına dikkat ederim. İnsanların zihninde kolay hatırlanabilmesine dikkat ederim.

Prototip Tasarım

Değerlendirme ve Test

Prototip tasarım sonrası genel değerlendirme ve işlevsellik müşteri ile birlikte test edilir. Tasarım yapılırken bir çok noktada SEO değerlendirmesi ve uygunluk sınırları dahilinde çalışılır. Sayfa hızı, önbellek süreleri ve sitenin optimum hızına etki edeceğinden test edilir ve değerlendirilir. Mobil cihazlara uygunluk, çalışma prensibim dahilinde tüm tasarımlara uygulanır. SEO (Arama motoru optimizasyonu) ve tasarım duyarlılığı (responsive tasarım) test edilir, müşteri beğenisine sunulur.

İş Teslimi

Revizyon & Teslimat

Yapılan değerlendirmeler sonucunda istenen revizasyon veya köklü değişim var ise bunlar için çalışılacak süre, müşteri ile paylaşılır ve tekrar bir deadline belirlenmesi sağlanır. Değişiklik istenmişse, değişikliklerin uygulanması ve tekrar değerlendirmenin ardından, müşteriye iş teslim edilir. Bu aşamadan sonraki yapılacak güncelleme ve değişiklikler veya eklemeler, 3 ay içerisinde ücretsiz olarak yapılır.